آغاز همایش بین‌المللی ملاصدرا در پایتخت جوانان جهان اسلام

[ad_1]

آغاز همایش بین‌المللی ملاصدرا در پایتخت جوانان جهان اسلام

سرویس شهرستان‌ها: همایش بین المللی «در پرتو ملاصدرا» با حضور اندیشمندانی از ۸ کشور جهان در شیراز، پایتخت جوانان جهان اسلام آغاز به کار کرد.
دبیر رویدادهای بین المللی «شیراز، پایتخت جوانان جهان اسلام در سال ۲۰۱۷» در مراسم آغاز به کار این همایش گفت: این نشست در ۲ بخش با عنوان «بازاندیشی جهان مسلمان، چالش‌ها و فرصت‌های پیش رو» و «معنای تفکر ملاصدرا برای زمانه ما» برپا شده است.
حیدرعلی کامیاب افزود: دراین همایش سه روزه اندیشمندانی از کشورهای بنگلادش، پاکستان، ترکیه، افغانستان، بوسنی، موزامبیک، سوئد و مالزی حضور دارند.
وی افزود: این نشست سومین ویژه برنامه شیراز پایتخت جوانان جهان اسلام است که از اهداف آن ترویج فرهنگ گفتگو و صلح و دوستی بین جوانان مسلمان است که در این راه می‌کوشیم با استفاده از آموزه‌های کهن فرهنگی خود و اندیشه بزرگانی همچون حافظ، سعدی و فیلسوف بزرگ ملاصدرای شیرازی آن را به نسل جوان امروز منتقل کنیم.
وی اضافه کرد: معرفی شیراز به عنوان نماد تمدن ایران اسلامی در برنامه‌های بین المللی و ملی سبب رشد توسعه اقتصادی سیاسی، فرهنگی و ورزشی می‌شود و این بهترین فرصت است تا داشته‌های کشورمان و استان فارس را به جهانیان نشان دهیم.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس ادامه داد: شیراز شهر گفتگو است و در آن ادیان، زبان‌ها، نژاد‌ها و قوم‌های مختلف سال‌هاست با پیام صلح و دوستی در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند.
مدیرکل حوزه آموزش و پرورش مجمع جوانان سازمان همکاری اسلامی نیز در این نشست گفت: زیرساختی که به عنوان متفکران آینده مسلمان ترسیم شده است برای این است که جوانان مسلمان یک منبع و پشتوانه فکری برای مقابله با اسلام هراسی ایجاد کنند.
عبدالله منافی متالو افزود: باید جوانان خوشفکر جهان اسلام برای اتحاد، همسو شوند و به دنیا نشان دهند که به دنبال صلح و دوستی هستند.
او اضافه کرد: شیراز به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام نقش مهمی در این مسیر دارد.
منافی افزود: فرقه گرایی مشکلات فراوانی برای جوانان جهان اسلام ایجاد کرده است و در این شرایط، دانشگاهیان و علما نقش مهمی در پیدا کردن راهکارهایی برای برون رفت از وضع کنونی مشکلات جهان اسلام دارند.
دومین نشست در پرتو ملاصدرا قرار است ۳ ماه دیگر در کشور مالزی برگزار شود.‏

Email this page

نسخه مناسب چاپ

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *