اخبار کوتاه داخلی

[ad_1]

اخبار کوتاه داخلی

مسابقات جهانی لندن‌؛ پاکباز طلایی شد، فرج‌زاده نقره گرفت
سامان پاکباز در پرتاب وزنه کلاس F۱۲ مسابقات جهانی دوومیدانی معلولان به مدال طلا دست یافت.
به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت‌های جهانی دو و میدانی معلولان که در لندن در حال برگزاری است، سامان پاکباز دو و میدانی‌کار کشورمان در کلاس F۱۲ با پرتاب ۱۵ متر و ۸۳ سانتی‌متر توانست به مدال طلای این ماده دست پیدا کند. پیش از این امان‌الله پاپی و علیرضا مختاری موفق به کسب دو مدال طلا در این رقابت‌ها شده بودند.همچنین سیامک فرج زاده در پرتاب دیسک کلاس F۳۴ با پرتاب ۲۵متر و ۲سانتی متر به مدال نقره این ماده رسید. کاروان ورزشی دو و میدانی تا پایان روز هشتم موفق به کسب ۱۶ مدال شده که شامل سه مدال طلا، هشت مدال نقره و پنج مدال برنز می شود.این رقابت‌ها امروز به پایان می‌رسد.

قهرمانی تیم کامپوند مردان در جمهوری چک
در پنجمین روز از رقابت های بین المللی تیروکمان که در جمهوری چک در حال برگزاری است، تیم کامپوند مردان قهرمان و میکس کامپوند معلولان به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.
به گزارش مهر، در ادامه رقابت های بین المللی تیروکمان جانبازان و معلولان که در جمهوری چک در حال برگزاری است، میکس تیم کامپوند متشکل از سمیه عباسپور و سینا منشا زاده در مرحله فینال به مصاف تیم روسیه رفت و با کسب ۱۵۰امتیاز در جایگاه دوم ایستاد.همچنین در ادامه فینال مسابقات تیمی، تیم کامپوند مردان ایران با اقتداروبرتری مقابل تیم انگلستان به عنوان قهرمانی دست یافت. تیم ایران متشکل از هادی نوری، رمضان بیابانی و سینا منشازاده به نشان طلا دست یافت، تیم انگلستان نایب قهرمان و عنوان سوم هم به تیم اوکراین رسید.این رقابت ها از فردا به پایان می رسد .

عملکرد ناشنوایان ایران در سومین روز المپیک ۲۰۱۷ ترکیه
ورزشکاران ناشنوا ایران در رشته کشتی فرنگی و جودو در سومین روز بازی های المپیک ناشنوایان در شهر سامسون ترکیه به یک نقره و سه برنز دیگر دست یافتند.
به گزارش فدراسیون ورزش های ناشنوایان، در وزن ٨٠ کیلوگرم ابوذر ربیع زاده در کشتی فرنگی صاحب مدال نقره شد.در وزن ٥٩کیلوگرم ، علیرضا دانشور واکبر صابری دیگرفرنگی کار کشورمان در وزن ٩٧ کیلوگرم مدال برنز گرفتند. مهرداد صیدی جودوکار وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم کشورمان هم‌ در مبارزه برای کسب مدال برنز‌، در کمتر از یک دقیقه حریف برزیلی خود را ضربه فنی کرد و به مدال برنز دست یافت.

اعزام ۵ نماینده کاراته ایران به لهستان
تیم ملی کاراته ایران با پنج ملی‌پوش عازم ورلد گیمز لهستان شد.
به‌ گزارش ‌فارس، بازیهای جهانی کاراته(ورلد گیمز) روزهای دوم تا پنجم مرداد در لهستان برگزار می‌شود و قهرمانان هر قاره و مدال آوران مسابقات جهانی سال گذشته سهمیه حضور در این مسابقات را به دست آورده‌اند. امیر مهدی زاده، علی اصغر آسیابری، ذبیح الله پورشیب، سجاد گنج زاده و حمیده عباسعلی، نمایندگان ایران در این مسابقات هستند که جواز حضور در این رقابت‌ها را کسب کرده اند.مسابقات در بخش انفرادی کاتا و کومیته برگزار می‌شود.تیم‌ ‌ملی کاراته ایران به تازگی از مسابقات قهرمانی آسیا باز گشته و ملی‌پوشان با وجود خستگی دیروز عازم رقابت‌های جهانی لهستان شدند.

ورود و استعمال دخانیات در ورزشگاه‌های کشور ممنوع شد
طبق مصوبه هیات رئیسه سازمان لیگ فوتبال ایران ورود و استعمال ‏دخانیات در تمامی ورزشگاه های کشور ممنوع شد.‏
به گزارش مهر، طبق مصوبه هیات رئیسه ‏سازمان لیگ فوتبال ایران در فصل ۹۷-۹۶ ورود و استعمال دخانیات ‏در تمامی ورزشگاه های کشور ممنوع است.‏به این ترتیب سیگار جز اقلام ممنوعه محسوب شده و تماشاگران نباید ‏با سیگار وارد ورزشگاه شوند.‏

جدال بسکتبال ایران برای سومی در جام اطلس
تیم ملی بسکتبال با قبول شکست برابر لیتوانی از صعود به فینال تورنمنت بین المللی اطلس اسپورت بازماند.
به گزارش مهر تیم ملی بسکتبال ایران در ادامه دیدارهای خود در تورنمنت بین المللی اطلس اسپورت که در چین جریان دارد دیروز به مصاف لیتوانی رفت و مقابل این تیم با نتیجه ۷۷ بر ۷۰ متحمل شکست شد.شاگردان مهران حاتمی در حالی نتیجه این دیدار را واگذار کردند که در پایان نیمه نخست بازی ۳۷ بر ۲۹ حریف خود را شکست داده بودند.دیدار تیم های ملی بسکتبال ایران و لیتوانی در مرحله نیمه نهایی تورنمنت بین المللی اطلس اسپورت برگزار شد. بدین ترتیب و با توجه به نتیجه بدست آمده، ملی پوشان کشورمان از صعود به فینال بازمانده و امروز در دیدار رده بندی و برای کسب عنوان سوم با بازنده دو تیم استرالیا و اوکراین دیدار خواهند کرد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *