اخراج ایزدی ها از اردوگاه های اقلیم کردستان عراق به دلیل عضویت در الحشدالشعبی

[ad_1]

اخراج ایزدی ها از اردوگاه های اقلیم کردستان عراق به دلیل عضویت در الحشدالشعبی

سرویس خارجی: دولت اقلیم کردستان عراق، دهها خانواده ایزدی را به دلیل پیوستن به نیروهای الحشد الشعبی، از اردوگاه های این اقلیم اخراج کرد.
در این رابطه، منابع خبری اعلام کردند: مقامات و نیروهای دولت اقلیم کردستان عراق در اقدامی ناجوانمردانه، دهها خانواده ایزدی عراق را که به دلیل اوضاع جنگی و عدم وجود امکانات در اردوگاه شهرهای «دهوک» و «زاخو»، واقع در اقلیم کردستان عراق به سر می برند، به دلیل عضویت برخی از انها یا نزدیکانشان در الحشدالشعبی عراق، اخراج کرده است. این منابع افزودند: نیروهای امنیتی همچنین به شمار دیگری از خانواده های ایزدی نیز هشدار داده اند که اگر از صفوف الحشد الشعبی خارج نشوند باید منطقه را ترک کنند. در همین حال، در پی کشته شدن دونیروی الحشد الشعبی عراق در استان بابل به دست عناصر نفوذی داعش، موجی از تنش در این منطقه به وجود آمده است.
در این رابطه، هیأت الحشد الشعبی در استان بابل عراق اعلام کرد: در عملیات نفوذ تکفیری‌های داعش به منطقه «جرف الصخر» که پس از آزادی از اشغال داعش به «جرف النصر» تغییر نام پیدا کرده بود، دو تن از نیروهای این هیأت کشته شدند.از سویی، پایگاه خبری «العربی الجدید» نیز نوشت: در پی این حمله تروریستی، تدابیر امنیتی شدیدی در چند روستای این منطقه برقرار شده است و نیروهای الحشد الشعبی، تاکنون دهها شهروند عراقی مظنون را دستگیر کرده‌اند و همین مسئله باعث ایجاد تنش در منطقه شده است.
در چنین شرایطی، نیروهای لشکر ۴۴الحشداشعبی عراق، با تروریست های داعش در مناطق مرزی عراق و سوریه درگیر شدند. در خبری مرتبط، و همزمان با پایان یافتن جنگ در موصل، جمع‌آوری اجساد و کالبدشکافی آنها آغاز شده و سردخانه‌های موصل تقریبا از اجساد کسانی که به دست داعش کشته شده‌اند، پر شده است.منابع خبری گفتند: تقریبا هر روز ۴۰ جسد را به سرد خانه های این شهر می آورند.از طرف دیگر نیز شهروندان تلاش می‌کنند پس از گذشت ۹ماه از شروع جنگ، شهر را پاکسازی کنند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *