تسهیلات اعطایی به واحدهای تولیدی ۲برابر شد

[ad_1]

«علی یزدانی» با اشاره به آغاز مجدد نام نویسی واحد های صنعتی و تولیدی در سامانه بهین یاب، از نام نویسی بیش از ۴ هزار و ۹۰۰ متقاضی دریافت تسهیلات طرح رونق تولید و نیز متقاضیان دریافت تسهیلات نوسازی واحدهای صنعتی خبر داد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: با تدابیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ، امسال بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد ریال(۳۰هزار میلیارد تومان) تسهیلات برای فعال سازی۱۰هزار واحد راکد و زیرظرفیت، نوسازی ۱۰هزار واحد تولیدی، رونق ۲ هزار واحد معدنی و فعال سازی ۶ هزار طرح صنعتی بالای۶۰ درصد پیشرفت، اختصاص می یابد.

وی افزود: بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد ریال(۱۰هزار میلیارد تومان) نیز برای تامین نقدینگی حدود ۱۰۰هزار واحد صنفی در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ، اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده با هدف اخذ مالیات از خریدار محصولات و کاهش سود تسهیلات بانکی برای فعالان صنعتی را مهمترین تدابیری نام برد که امسال در دستور کار دولت قرار دارد.

وی با اشاره به مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی در زمینه انجام فقط یک مرتبه حسابرسی تامین اجتماعی برای دوره ای یک ساله گفت: حسابرسی مرتبط با سالهای قبل، خلاف مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی است.

یزدانی از وجود ۴۷ طرح صنعتی در مرحله ساخت و ساز در کشور خبر داد و گفت: از این تعداد، ۱۲هزار طرح دارای پیشرفت بیش از ۵۱ درصد است که با بهره برداری از آنها ۴۸۰هزارشغل ایجاد می شود.

وی با اشاره به صدور پروانه بهره برداری برای بیش از ۸۴ هزار طرح صنعتی در کشور با رد برخی آمارهای غیرکارشناسی و غیرمعتبر از تعداد واحدهای صنعتی و راکد گفت: کمتر از ۱۵درصد واحدهای صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی تعطیل است که این تعطیلی ها مربوط به دولت های قبل نیز هست و مختص دولت یازدهم نیست.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از ایجاد تحرک دبرای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال به عنوان برنامه های راهبردی این سازمان و شرکت های استانی خبر داد و افزود: در این زمینه باید با انسجام فعالیت ها و پویایی در امور با تعامل با سایر قوا و استفاده از ظرفیت نهادها و سازمان های مختلف اقدام کرد.

یزدانی شناسایی و فعال کردن ظرفیت اشتغال روستاها در حوزه صنایع کوچک را از دیگر ماموریت های این سازمان در سال جاری دانست و افزود: باید برای اشتغال در روستاها متناسب با ظرفیت و توانمندی های آن منطقه طرح هایی نظیر ایجاد و تقویت نواحی روستایی و ایجاد کارگاهها و مجتمع های صنفی عملیاتی شود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، با اشاره به اینکه بیش از ۹۶ درصد از صنایع کشور را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می دهد، به نقش این صنایع در تولید و ایجاد اشتغال در کشور و نیز رسالت های سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در زمینه تقویت وحمایت از صنایع کوچک اشاره کرد.

وی افزود: در دولت دوازدهم اختیارات سازمان درحوزه های حمایتی و حاکمیتی صنایع کوچک ارتقا و افزایش خواهد یافت.

این مقام مسئول از افزایش ۲۰درصدی در قراردادهای منعقد شده با سرمایه گذاران در شهرک های صنعتی کشور در سال گذشته خبر داد و گفت: با تداوم برنامه های دولت ، امسال در مسیر توسعه و ایجاد نشاط و شادابی حرکت خواهیم کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، انجام برنامه های حمایتی از صنایع کوچک را از راهبردهای اصلی سازمان دانست و گفت: ارائه آموزش های رایگان، تقویت خوشه های کسب و کار و کنسرسیوم های صادراتی و نیز اجرای طرح های ارتقای توان صادراتی واحد ها از برنامه عای مهم در این بخش است.

وی حمایت از راه اندازی و ایجاد مراکز فروش محصولات صنایع کوچک در کشورهای هدف صادراتی را از دیگر برنامه های اجرایی امسال عنوان کرد.

یزدانی افزود: در این زمینه مرکز نمایشگاهی در پکن چین در اوایل مرداد امسال افتتاح خواهد شد.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *