خط ارتباطی مردم با اطلاعات

[ad_1]

برای هدررفت آب در تهران چاره‌ای بیندیشید
شورای شهر جدید تهران اولین کاری که باید انجام دهد این است که در این خشکسالی برای چمن‌های فراوان در سطح شهر که دائماً آب می‌خواهند و همیشه قسمتی از آب مذکور به خیابان‌های اطراف می‌ریزد فکری بکند. با یک محاسبه ساده می‌شود فهمید که چه حجم عظیمی از آب در این زمینه مصرف یا به هدر می‌رود.
شهروندی از تهران

مخالفت با قرارداد توتال!
من خیلی مسایل اقتصادی را بلد نیستم ولی بعد از سال‌ها دولت یک قرارداد نفتی بزرگ بسته است و این همه با او مخالفت می‌کنند. نمی‌دانم پس ما چگونه باید تحریم‌ها را می‌شکستیم؟ اگر کسی نیاید و سرمایه‌گذاری نکند می‌گویید دیدید برجام هیچ ثمری نداشت؟ اگر کسی سرمایه‌گذاری بکند این همه ایراد می‌گیرند و لابد می‌خواهند بقیه را از سرمایه‌گذاری بترسانند! قربان برم خدا را یک بام و دو هوا را!
یک هموطن

پیشنهاد به هتاکان به رئیس‌جمهور
به نظر من محبوبیت رئیس‌جمهور محترم خصوصاً بعد از هتاکی‌ها و حمله‌ها در روز قدس و نماز عید فطر بیشتر شده است، لذا به هتاکان و حمله کنندگان پیشنهاد می‌کنم به اکثریت مردم بپیوندند تا مشکلات بهتر و بیشتر از جلو راهمان برداشته شود.
یک هموطن

آنها حامیانی دارند!
بنظر من انواع توهین‌کنندگان به رئیس جمهور حامیانی دارند، برای همین هم تحت تعقیب جدی قرار نمی‌گیرند و شاید اگر لازم شود، همین کارشان را براحتی تکرار می‌کنند؟
یک هموطن

افراد بالای ۸۰ سال را معاف کنید
من ۸۱ سال سن دارم، امروز که برای دریافت کارت ملی هوشمند به ثبت احوال مراجعه کردم اولا سیستمشان قطع بود و زحمت مراجعه ما هم به هدر رفت و دوم اینکه ازدحام زیادی برای این کار وجود دارد.
پیشنهاد می‌کنم افراد بالای ۸۰ سال از داشتن این کارت معاف شوند، چرا که امثال ما نیاز چندانی به این کارت نداریم و با همان کارت قبلی اموراتمان انجام می‌شود.
انصاریان از تهران

قابل توجه بیمه ایران
۵ سال است که راننده بیمه ایران هستم، ما ساعتی حقوق می‌گیریم و بیمه هم نیستم، این در حالی است که کارکنان این شرکت بیمه‌ای از انواع مزایا شامل وام۱۲۰ میلیونی مسکن، وام ضروری، اضافه کار و پاداش برخوردار هستند، … چرا این شرکت قراردادی با ما نمی‌بندد و بیمه ما را پرداخت نمی‌کند؟ حتی حقوق ما را به آژانس‌ها می‌دهند و مجبوریم مبلغی هم به آنها بپردازیم تا حقوقمان را بدهند!
شهروندی از مازندران

همه چیز متعلق به تهرانیهاست!
در حالی باغ کتاب در تهران افتتاح می‌شود که در برخی از شهرستان‌ها بعضی‌ها «کتاب» را با ط دسته‌دار می‌نویسند! این تنها یک امتیاز است که به دیگر امتیازات تهرانیها اضافه می‌شود، حالا تهرانی‌های عزیز دغدغه پارک خودروهای خود برای این باغ را دارند! به نوعی شمال کشور، مشهد و قم هم مال تهرانی‌‌‌ها است و حالا عظمت دانش هم متعلق به آنها شده است… زنده‌باد ایران، زنده باد تهران
شهروندی از مازندران

آیا کسی بر این دفاتر نظارت نمی‌کند؟
برخی از افراد با اجاره کردن یک دفتر و نصب تابلو عاملیت فروش تولیدات ایران خودرو و سایپا و پارس خودرو سرمایه‌های مردم را جذب می‌کنند و علاوه بر اینکه با قیمتی بالاتر از کارخانه این محصولات را می‌فروشند اگر خریدار از خرید خود منصرف شود چک مدت‌دار برای هفته‌ها یا ماه‌های آینده به او می‌دهند و از این طریق سود سرشاری می‌برند. آیا کسی بر این دفاتر نظارتی نمی‌کند؟
شهروندی از تهران

پاسخی به شهرداری منطقه ۷!
با سپاس از پاسخگویی مورخه ۲۱ر۴ر۹۶ شماره ۲۱۴ شهرداری منطقه ۷ در خصوص مسقف کردن حیاط خلوت مجتمع ساختمانی و صدور حکم مجتمع قضایی شهید قدوسی، نشانی ملک مورد نظر از این قرار است: خیابان شهید قندی، کوچه ششم، پلاک آبی ۱۱، به امید آن که حوزه معاونت شهرسازی و معماری منطقه ۷ چگونگی رسیدگی به خلاف مزبور و اجرایی حکم صادره دادگاه را برای آگاهی ساکنان مجتمع اعلام کند.
شهروندی از تهران

انتقاد از سازمان‌های حمایتی و خیریه
آیا کار موسسات خیریه و امدادرسان عادلانه است؟ به هر کدامشان که مراجعه می‌کنیم ما را به دیگری پاس می‌دهند وحتی بعضاً به بنیاد شهید ارجاع می‌دهند که اصلاً این بنیاد مسئولیتی در قبال ایتام و مستمندان غیر از خانواده شهدا و ایثارگران ندارد. بعضاً دیده شده است که مراکز حمایتی به کسانی کمک می‌کنند که وضع بد اقتصادی ندارند!
حاجی‌زاده از تهران

ریاکاری نکنیم
برای رونق فقه اسلامی ریاکاری را متوقف کنیم،‌مردم ما طی سال‌ها وفاداری خودشان را به ولایت فقیه نشان داده‌اند به این امید که شاهد سیر تکاملی اقتصاد و سیاست و فرهنگ باشند. آنها که بر خلاف منویات رهبر معظم انقلاب علیه رئیس‌جمهور محترم شعار داده و می‌دهند باید در تعهد خود تردید کنند.
جلب رضایت همه از سوی قوه مجریه کار بسیار دشواری است، آنها که پیرو خط ولایت هستند نباید انتظارات بیش از اندازه داشته باشند و تمایلات خود را با شعارهای مغرضانه پیگیری کنند.
تماس با خط ارتباطی

مسئولان فکر کنند
من اهل سیاست نیستم ولی وقتی در روزنامه می‌خوانم که عده‌ای می‌گویند حجاج به مکه نروند و پولشان را به مستمندان بدهند متاسف می‌شوم. کشور ما کشور ثروتمندی است. بعد از ۴۰ سال چرا باید این حرف‌ها را بزنیم؟ چرا باید فقیر داشته باشیم؟ چرا باید جنگل‌ها و کوه‌ها و صحرا‌ها و منابع آبی ما دچار بحران باشند؟ مسئولان فکر کنند که چرا این همه مشکل را تا کنون بر طرف نکرده‌اند؟ ندانمکاری تاچه حد؟
یک ایرانی

هشدار به آقای روحانی
آقای دکتر روحانی رئیس جمهور محبوب ایران است و اگر تمام دنیا علیه او حرف بی‌جا بزنند از محبوبیتش کاسته نخواهد شد. اما من از ایشان می‌خواهم که گفته‌های معاون اول خود آقای جهانگیری را با جدیت پیگیر باشند و فساد و رانت‌خواری را از بین ببرند. و الا خدای ناکرده این محبوبیت کاهش پیدا خواهد کرد. معنا ندارد که عده‌ای سال‌ها بر مناصب بادآورده تکیه زده باشند و از انواع رانت‌ها استفاده کنند و مردم در معیشت روزمره خود مانده باشند.
شهروندی از تهران

سند مالکیت خودرو و این همه دعوا!
چند سال است که بحث سند مالکیت خودرو که توسط نیروی انتظامی صادر شود یا سازمان ثبت اسناد بین دو قوه مجریه و مقننه مطرح است که هنوز حل نشده. آیا دنیا به ما چه خواهد گفت که روی یک موضوع این همه درجا می‌زنیم؟ آیا در زمینه‌های دیگر هم همین مشکلات برقرار نیست؟ به قول شاعر:
ساقیم گوید می‌خور و ناصحم گوید مخور
قول ساقی بشنوم یا پند ناصح؟ چه کنم؟
شهروندی از مازندران

مسابقه خودروها در شهرک غرب!
در خیابان‌های منتهی به میدان صنعت شهرک‌غرب، شب‌ها حدود ساعت ۱۲ عده‌ای جوان با خودروهای گرانقیمت و صدای گوشخراش اگزوزهای آن مسابقه می‌دهند که موجب سلب آرامش و آسایش ساکنان شده است. لطفا اداره راهنمایی و رانندگی به موضوع رسیدگی کند.
از اهالی شهرک غرب

قابل توجه فروشگاه رفاه
چندی است که فروشگاه رفاه در تبلیغات خود از تنوع کالاها و به روز بودن و تخفیف‌های ۲۰ تا ۴۰ درصد سخن می‌گوید ولی در فروشگاه رفاه در شهر رشت اگر اجناس گرانتر از بیرون نباشند ارزانتر نیستند. امیدواریم در رشت هم قیمت‌های این فروشگاه تخفیف‌های قابل ملاحظه‌ بخورند تا مردم از آن استقبال کنند.
وحید پور بخش از رشت

لزوم تفکیک کنتورهای آب
یکی از معضلات بزرگ کنونی، مصرف بی‌رویه آب است. پیشنهاد من این است که در صورت امکان‌ همانطور که برای گاز و برق کنتور و دستگاه‌های سنجش مصرف جداگانه برای هر خانوار در منازل نصب شده در مورد آب که در مجتمع‌های عمومی به صورت کلی مصرف می‌شود نیز این امیر صورت گیرد مطمئن باشید صرفه‌جویی خیلی خوبی طی مدت کوتاهی صورت خواهد گرفت.
شهروندی از تهران

حضور دکتر روحانی مبارک است
مخاطب بی‌ادبی برخی افراد به رئیس جمهور محترم ملت هستند چون این ملت بودند که آقای روحانی را به رئیس جمهوری رساندند. اینها از حداقل‌های مدنیت برخوردار نیستند. حضور دکتر روحانی در پست ریاست جمهوری برای مردم مبارک است.
یک ایرانی

مشکل افت فشار در شهرک مینوکرج
فشار آب در شهرک مینو در کیانمهر کرج از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۲ شب به شدت دچار افت می‌شود چنانچه از طبقه دوم ساختمان‌ها دیگر آب بالا نمی‌رود. از سازمان آب استان تقاضا داریم با توجه به گرمای شدید هوا به این موضوع رسیدگی کند.
علیرضا امینی از کرج

اگر طمع‌ورزی کنید…
چون دنیای امروز، عصر جنگ‌های نیابتی و غیرنیابتی شده است، ما هر لحظه دست روی ماشه هستیم و شما دشمنان اگر طمع‌ورزی کنید، موشک‌هایمان، قلب‌های سیاهتان را نشانه می‌گیرد.
محمدکاظم پارسایی از رشت

پاسخ مسئولان

پاسخ روابط عمومی شهرداری منطقه ۲:
احتراماً، پیرو درج مطلبی در تاریخ ۳۱ر۰۴ر۹۶ تحت‌عنوان «درخواست برای نصب سرعتگیر» بدینوسیله پاسخ این منطقه که بر اساس جوابیه معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه دو تهیه شده، به شرح ذیل اعلام می‌گردد:
معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه ۲ به‌منظور افزایش ایمنی و کاهش تصادفات اقدام به نصب سرعتگیر و علائم و تجهیزات ایمنی و همچنین خط‌کشی محوری به‌طول ۱۶۰۰‌متر در خیابان‌های نیلوفر یک و چهار منتهی به محور جدید‌التأسیس نمود. لازم به ذکر است خیابان نیلوفر دو و سه با توجه به عملکرد و دسترسی محل آنها در اولویت خط‌کشی این معاونت قرار ندارد.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *