دولت اسپانیا تهدید به قطع بودجه «کاتالونیا» کرد

[ad_1]

دولت اسپانیا تهدید به قطع بودجه «کاتالونیا» کرد

سرویس خارجی: دولت اسپانیا به کاتالونیا هشدار داد اگر برای برگزاری همه پرسی استقلال از منابع دولتی و عمومی استفاده کند، دسترسی این منطقه به منابع مالی دولتی را قطع خواهد کرد.
در حالی که دولت مادرید بارها بر غیرقانونی بودن همه پرسی استقلال کاتالونیا تاکید کرده بود ولی مقام‌های این ایالت همچنان بر تصمیم خود برای برگزاری همه پرسی جدایی از اسپانیا درتاریخ اول اکتبر تاکید دارند. این در شرایطی است که نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می دهد که میزان حمایت مردم کاتالونیا از استقلال این منطقه از اسپانیا با کاهش روبرو شده و به پایین ترین سطح از سال ۲۰۱۲ میلادی رسیده است .
* لهستان
سنای لهستان به رغم هشدار اتحادیه اروپا و واشنگتن و اعتراضات مردمی گسترده با اصلاحات جنجالی در دیوان عالی این کشور موافقت کرد.این لایحه که باید ظرف ۲۱ روز به امضای «آندژی دودا»، رئیس‌جمهوری لهستان برسد، با ۵۵ رای موافق، ۲۳ رای مخالف و دو رای ممتنع به تصویب رسید. حین جلسه ۱۵ ساعته برای بررسی این موضوع، هزاران معترض در سراسر این کشور به خیابان‌ها آمدند و علیه قانونی که دیوان عالی را به کنترل سیاستمداران درمی‌آورد، اعتراض کردند.
* انگلیس
«ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس طی حکمی «برندا هیل» ۷۲ ساله را در پی کسب موافقت ملکه الیزابت دوم به ریاست دیوان عالی این کشور منصوب کرد.به دنبال این حکم لرد «دیوید نوبرگر» رئیس پیشین دیوان عالی انگلیس از مقام خود بازنشسته و بدین ترتیب رئیس دولت و رئیس عالی‌ترین مرجع قضایی در انگلیس زن هستند. «برندا هیل» ملقب به «بارونس هیل» پیش‌ازاین در سال ۲۰۱۳ به‌عنوان معاون رئیس دیوان عالی انگلیس منصوب‌شده بود. در خبری دیگر، موزه بریتانیا پس از شنیده شدن صدای انفجار در میدان «راسل» در لندن که در نزدیکی ساختمان این موزه قرار دارد، برای مدتی تخلیه شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *