سازمان ملل: عربستان به عمد تجمع آوارگان یمنی را هدف قرار داده است

[ad_1]

سازمان ملل: عربستان به عمد تجمع آوارگان یمنی را هدف قرار داده است

سرویس خارجی: سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد: عربستان در بمباران «تعز» و کشته شدن دست کم ۲۰ غیرنظامی یمنی، به عمد تجمع آوارگان در این منطقه را هدف قرار داده است .
در این رابطه، سازمان ملل پس از تحقیقاتی اعلام کرد: هیچ هدف نظامی ای در منطقه بمباران شده وجود نداشته است و جنگنده های عربستان به عمد تجمع آوارگان یمنی را هدف قرار داده اند و ریاض مسئول مستقیم کشته شدن این غیر نظامیان است. دفتر حقوق بشر سازمان ملل مستقر در ژنو همچنین با انتشار بیانیه ای ، شمار تلفات این حمله را ۲۰ نفر برآورد و اعلام کرد: جنگنده های عربستان، سه خانواده جنگ زده یمنی را که به مدت سه ماه در آلونک های حصیری این منطقه زندگی می کردند ، هدف قرار داده اند.
لازم به ذکر است، جنگنده‌های عربستان روز سه شنبه گذشته، دست کم ۲۰نفر از غیرنظامیان یمنی از جمله شماری زن و کودک را در حمله هوایی به منطقه «موزع» استان «تعز » کشتند و ریاض مدعی شد که مواضع انصارالله در این حمله منهدم شده است. در چنین شرایطی، جنگنده های عربستان بار دیگر با بمباران بندر «الخوخه» در «الحدیده» یمن، دست کم هشت صیاد یمنی را کشتند. در مقابل، یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله، محل تجمع مزدوران عربستان در استان‌های «مأرب»، «الجوف» و «البیضاء» یمن را هدف قرار دادند که در پی آن، چندین مزدور کشته یا زخمی شدند.همچنین، در پی حملات توپخانه ای و موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن به مواضع ارتش سعودی در «نجران» و «عسیر» عربستان، چندین نظامی سعودی کشته و زخمی شدند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *