مشارکت مردم در اجرای پروژه‌های معماری راه و منظر ضروری است

[ad_1]

مشارکت مردم در اجرای پروژه‌های معماری راه و منظر ضروری است

مجتمع‌های خدماتی ـ رفاهی و بین راهی باید در بخشی از پروژه‌های معماری راه و منظر که از سوی وزارت راه و شهرسازی تصویب می‌شود، مشارکت کنند.
به گزارش مهر، مهرداد تقی زاده معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی در نشست شورای عالی فنی امور امور زیربنایی حمل‌ونقل با موضوع بررسی ضوابط و راهنمای “طرح جامع ساماندهی منظر راه” با اشاره به تاثیر این طرح بر ساماندهی وضع راه‌های موجود و در دست احداث و نقش آن در ارتقای ایمنی اظهار داشت: با توجه به اینکه سازمان راهداری نقشه‌های GIS از کل شبکه راه‌ها در دست تهیه داشته، لذا در صورتی که نقشه‌ای از تأسیسات کنار جاده‌ها موجود نیست باید تهیه آن در اولویت قرار گیرد.
وی گفت: با توجه به وضع بودجه‌های عمرانی و شرایط مالی کشور در زمان طرح پیشنهادات حداقل یک بسته تامین مالی حتی فارغ از منابع مالی و بودجه‌های دولتی هم در نظر گرفته شود. به طور مثال در کشورهای توسعه یافته ضوابط به گونه‌ای تنظیم شده تا بخشی از هزینه‌ها به مالکان زمین‌های مجاور جاده و بخش دیگر به درآمدهای جانبی آن متصل شود.
معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه بدون در نظر گرفتن مسأله سرمایه گذاری این طرح به سرانجام نمی‌رسد، خاطرنشان کرد: ضوابط و نحوه مدیریت در کشورهای اروپایی به گونه ای است که بهره‌بردار بیلبوردهای بزرگ (تابلوهای تبلیغاتی) را مجاب می‌کند که اطراف تابلوهای خود را به شعاع زیادی فضای سبز کند.تقی زاده افزود: در مورد مجتمع‌های خدماتی ـ رفاهی و بین راهی هم باید بهره‌بردار و مالک تفهیم شوند که نباید فقط به ملک خود متکی باشند بلکه با توجه به سود مناسب حاصل از این فضا و همچنین در راه جلب رضایت بیشتر مردم باید در بخشی از پروژه‌های معماری راه و منظر که از سوی وزارت راه و شهرسازی تصویب می‌شود، مشارکت کند.
وی همچنین با توجه به نقش فرهنگ و هنجار در زیبایی منظر گفت: حتما نباید به دنبال احداث یک پروژه عمرانی جدید برای زیباتر کردن منظر راه بود بلکه با رعایت تمیزی و پاکیزگی معبر و جلوگیری از انباشت زباله به ویژه در معابر مشرف به مناطق توریستی به زیبایی جاده کمک کنیم. زیرا تمیزی و پاکیزگی جزئی از زیبایی محسوب می‌شود. به طور مثال در برخی معابر مشاهده می کنیم که زباله ریخته شده که البته ربطی به فرهنگ مردم آن منطقه یا کشور ندارد. البته در کشورهای مختلف با وضع جرایم سنگین کنترل می‌کنند.
معاون وزیر راه و شهرسازی به نقش دوربین‌های هوشمند در کنترل رفتار مردم اشاره کرد و گفت: دوربین‌های هوشمندی که فقط برای ترافیک راه در ایران استفاده می‌شود در سایر کشورها برای شناسایی اشخاصی که زباله در مسیر جاده می ریزند هم مورد استفاده قرار می‌گیرد، به طوری که پس از شناسایی شخص خاطی، جریمه سنگین از وی دریافت می‌شود در واقع همین جریمه باعث ایجاد فرهنگ می‌شود.
تقی‌زاده با اشاره به نقش حاکمیت در زیبایی منظر در کشور انگلستان یادآور شد: در کشور انگلستان ساختمان‌های کنار معابر که از نمای کثیفی برخوردار هستند و بر منظر شهری تاثیر می گذارند از سوی پلیس جریمه می‌شوند و حتی نورپردازی برخی ساختمان‌ها طبق ضوابط منظر شهری به ساختمان‌های هر منطقه تحمیل می‌شود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *