۴۰۰۰ پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد

[ad_1]

۴۰۰۰ پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد

 

کرمان – خبرنگار اطلاعات: وزیر ورزش و جوانان رفع محرومیت های ورزشی استان کرمان را با اقدام فوری این وزارتخانه یکی از برنامه های اصلی مدنظر دانست و گفت: ۴۰۰۰ پروژه نیمه تمام ورزشی در کشور وجود دارد که با قیمت های امسال ۱۰ هزار میلیارد تومان برای تکمیل آنها نیاز است.
مسعود سلطانی‌فر در شورای اداری استان کرمان افزود: پس از برجام توانسته ایم از ظرفیت های خوب آموزشی و حضور مربیان در کنفدراسیون های قاره ای استفاده کرده و از این محل، شرایط لازم برای سرعت توسعه ورزش را فراهم کنیم.
وی با تاکید براین‌که با همگرایی دولت و مجلس در قانون برنامه ششم، ردیف اختصاصی برای بهره مندی ورزش از ۲۷ر۰ درصد مالیات بر ارزش افزوده تعیین شده است که بودجه خوبی است، گفت: امید می رود در برنامه های ششم و هفتم توسعه کشور بتوانیم پروژه های نیمه تمام را تکمیل کنیم.
او ادامه داد: برای رفع محرومیت ها در حوزه ورزش استان کرمان نیز کار ضربتی در ۲۳ شهرستان انجام می شود که در این رابطه در این نقاط زمین های کوچک چمن مصنوعی ایجاد خواهد شد.
وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد: براساس هدف گذاری های انجام شده، در المپیک ۲۰۲۰ توکیو علاه بر ۴ رشته دارای مدال کنونی، در رشته های، شمشیربازی، دو و میدانی، تیر اندازی، قایقرانی، کاراته و صخره نوردی نیز حضوری فعال و افتخار آفرین خواهیم داشت.
سلطانی فر با اشاره به لزوم تمرکز بیشتر بر ورزش بانوان، گفت: حق نیمی از جمعیت کشور این است که برای کار ورزشی خود در بخش همگانی و قهرمانی از امکانات بیشتری بهره مند شوند و این موضوع مورد تاکید رئیس جمهوری نیز بوده و اهتمام دولت نیز در این بخش جدی است.
وی توسعه امکانات برای ورزشکاران جانباز و معلول و توسعه ورزش روستایی و عشایری را از دیگر اولویت های کشور در حوزه ورزش برشمرد.
سلطانی فر گفت: یکی از رموز موفقیت استان کرمان و حرکت توسعه ای در این استان، تفاهم، وحدت و هماهنگی بین مدیران و مسئولان این استان است. وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: شخص مقام معظم رهبری با دقت ویژه ای بر چگونگی حرکت دولت برای اجرای سیاست ها و برنامه های اقتصاد مقاومتی نظارت جدی و ریز دارند و در همه جلسات خصوصی دولت با رهبر معظم انقلاب اسلامی، بخشی از فرمایشات ایشان به ارزیابی کار دولت در تحقق مبانی اقتصاد مقاومتی اختصاص دارد و در بخش دیگر نیز مطالبات و تاکیدات ایشان با جدیت مطرح می شود.
سلطانی فر در ادامه سخنان خود از آیت الله جعفری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، به عنوان اسوه اخلاق و پرهیزکاری و محور وحدت استان یاد کرد و گفت: این روحانی برجسته با عملکرد و پیشینه مناسب خود در قبل و بعد از انقلاب، به عنوان چهره عرفانی و عالمی بزرگ شناخته می شوند.
وزیر ورزش و جوانان همچنین از اختصاص بیش از ۲ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل و تجهیز پیست دوچرخه سواری خاتم الانبیاء(ص) شهر کرمان خبر داد و گفت: امید است این پروژه تا پایان امسال تکمیل شده و به بهره برداری برسد.
مسعود سلطانی فر در بدو ورود به استان کرمان به اتفاق استاندار کرمان و مجمع نمایندگان استان از مجموعه ورزشی امام علی(ع) و روند آماده سازی پیست دوچرخه سواری خاتم الانبیاء(ص) شهر کرمان دیدن کرد.
رونمایی از طرح توسعه و سامانه رایا دانا
با حضور وزیر ورزش و جوانان، استاندار کرمان و مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی از طرح توسعه و سامانه اماکن ورزشی استان کرمان (رایا دانا) رونمایی شد.
استاندار کرمان در این آیین به تدوین نقشه راه ورزشی استان کرمان در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: لیست هر یک از اماکن ورزشی استان به تفکیک شهرستان ها که امکان ورزش کردن در آنها وجود دارد، از سوی اداره کل ورزش و جوانان مشخص شده است.
علیرضا رزم حسینی با اشاره به رونمایی طرح توسعه و سامانه اماکن ورزشی استان کرمان (رایا دانا)، افزود: در این سامانه، اماکن ورزشی و توسعه ورزش، امکانات کل استان کرمان مشخص شده است تا از این امکانات برای توسعه ورزش استان استفاده کنیم.
وی بر لزوم تقویت حوزه ورزش تاکید و از آن به عنوان یکی از شاخص های توسعه یافتگی کشورها یاد کرد و گفت: در سامانه رایا دانا مکان های ورزشی و ساعت استفاده از آنها برای بانوان و آقایان مشخص شده است.
مسعود سلطانی فر صبح دیروز به منظور حضور در شورای اداری استان و دیدار با سمن ها و جامعه ورزشی استان به کرمان سفر کرد و در بدو ورود در فرودگاه بین المللی آیت الله هاشمی رفسنجانی، مورد استقبال استاندار کرمان و جمعی از مسئولین قرار گرفت.

Email this page

نسخه مناسب چاپ

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *