۴۰ درصد مصرف انرژی کشور در بخش ساختمان است

[ad_1]

۴۰ درصد مصرف انرژی کشور در بخش ساختمان است

عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران از اتمام بررسی پرونده تخلفات فروش امضای لوله کشی گاز در واحدهای مسکونی این استان از سوی وزارت راه و شهرسازی خبر داد.
به گزارش مهر، رامین کرمی با بیان اینکه شهرداری‌ها در هنگام صدور پروانه به واحدهای زیر ۱۵۰۰ متر مهندس مکانیک نمی دهند، گفت: این در حالی است که مبحث دو مقررات ملی ساختمان، وجود مهندس ناظر ذیصلاح در چهار رشته از جمله مکانیک و تأسیسات را در هر متراژی اجباری کرده است. نتیجه نبود حضور مهندسان مکانیک در نظارت بر ساخت و سازها، افت فشار آب در سطح کلان شهرها و هدررفت بالای انرژی و راندمان پائین ساختمان‌ها در این زمینه است.
وی با بیان اینکه ۴۰ درصد مصرف انرژی کشور در بخش ساختمان است، خاطرنشان کرد: خروجی دیگ‌های موتورخانه‌های ساختمان‌ها در بسیاری از موارد بالای ۲۰۰ درجه است که مصرف بالای انرژی و راندمان پائین موتورخانه‌ها را نشان می دهد. به همین دلیل طرح تغییر ۶۰۰ هزار موتورخانه از محل بیع متقابل مذکور در ماده ۱۲ قانون مصرف سوخت با همکاری سازمان بهینه سازی مصرف انرژی را در دست اجرا داریم تا وضع راندمان شوفاژها و موتورخانه‌ها را ساماندهی کنیم.
عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در پاسخ به پرسشی در زمینه مشکلات لوله کشی گاز ساختمان‌ها اظهار داشت: بخش مهندسی گاز و نظارت بر لوله کشی گاز واحدهای مسکونی در استان تهران از سال ۸۴ به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران واگذار شد. همچنین شرکت گاز استان تهران بخش مهندسی خود را به سازمان نظام مهندسی استان تهران واگذار کرده و این سازمان ۲ هزار و ۷۰۰ مهندس به شرکت آب و فاضلاب استان تهران برای ارتقای شبکه آب و فاضلاب ساختمان‌ها واگذار کرده است.
کرمی همچنین با اشاره به اهمیت مهندسی مکانیک و تأسیسات در افزایش کیفیت ساختمان، بهبود محیط زیست و جلوگیری از هدررفت منابع آب و انرژی گفت: در همایش نقش مهندسی مکانیک در صنعت ساختمان که سوم و چهارم مرداد در تهران برگزار خواهد شد، بیش از ۶۰ استاد دانشگاه از دانشگاه‌های سراسر کشور در حوزه تهویه مطبوع و تأسیسات و ۱۰ انجمن و تشکل حرفه ای این بخش مشارکت دارند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *